Nagrodzeni19 listopada Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński spotkał się z laureatami konkursu „Jan Paweł Wielki – święty naszych czasów”, aby złożyć gratulacje i wręczyć nagrody.

Inicjatorem konkursu był Zespół Szkół im. Biskupa Jana Chrapka w Majdowie. Uczniowie podstawówek i gimnazjów pisali testy, w którym musieli się wykazać znajomością biografii świętego Jana Pawła II oraz Jego nauki. Konkurs odbył się w dwóch etapach – szkolnym i gminnym. Młodzież odpowiedziała na wiele pytań dotyczących św. Karola Wojtyły - jego lat młodzieńczych, pracy kapłańskiej, później biskupiej, a także dotyczących Jego pontyfikatu.

Laureatkami konkursu w kategorii uczniów szkół podstawowych zostały: Oliwia Sokołowska z PSP Majdów - I miejsce, Zuzanna Ślusarczyk z PSP nr 1 w Szydłowcu - II miejsce, Oliwia Sroka z PSP nr 2 w Szydłowcu – III miejsce.

Spośród uczniów gimnazjów zwyciężyli: Laura Sokołowska z PG Majdów – I miejsce, Karolina Szymkiewicz z PG nr 2 w Szydłowcu – II miejsce, Dawid Szcześniak z PG nr 2 w Szydłowcu – III miejsce.

Honorowy patronat objął Burmistrz Andrzej Jarzyński, który był również sponsorem nagród.