Turniej Tenisa SpołowegoW ramach działań zaplanowanych na czas ferii zimowych, 27 stycznia w Szydłowcu odbył się Turniej w Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Artura Ludwa.

Zawody otworzył Marek Zdziech - kierownik Wydziału Sportu i Turystyki z SCKiS, który powitał zawodników w imieniu własnym oraz Burmistrza Szydłowca, przedstawił regulamin i życzył pozytywnych wrażeń.

Do rozgrywek zgłosiło się dziewiętnastu zawodników. Turniej rozegrany został w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz open.

Życzliwa atmosfera i przyjazne nastawienie nie pozbawiły uczestników turnieju woli zwycięstwa. Mecze były zacięte, bogate w ciekawe zagrania i emocjonujące.

Po kilkugodzinnych rozgrywkach wyłoniono zwycięzców.

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych: pierwsze miejsce zajął Jakub Czarnota, drugie - Przemysław Banaczek, trzecie - Dawid Kraska, czwarte - Cezary Żak.

W kategorii open zwyciężył Kamil Samulak, drugie miejsce zajął Marek Zdziech, trzecie - Michał Gos, czwarte - Ryszard Głód. Oprócz pucharów i dyplomów zwycięzcy otrzymali także nagrody, jakimi były akcesoria tenisisty.

Organizatorami turnieju byli: Urząd Miejski w Szydłowcu, Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu „Zamek” oraz Szydłowieckie Towarzystwo Sportowe.