Szydłowieckie Stowarzyszenie Emerytów "Spokojna Jesień Życia" i działający przy nim zespół "Fantazja" nie zwalnia tempa. Dzięki dotacji w kwocie 50 tysięcy złotych, przyznanej przez Mazowieckie Centrum Polityki Senioralnej na realizację projektu "Aktywni Razem" seniorzy mają możliwość bardzo atrakcyjnie spędzać czas.

Zgodnie z tytułem projektu „Aktywni Razem” Stowarzyszenie stawia na organizację spotkań z ludźmi z naszego powiatu i województwa. Za nimi pięć spotkań integracyjnych w Restauracji Zamek w Szydłowcu, w każdym z nich uczestniczyło po 120 osób. Wieczory przy muzyce i smacznym poczęstunku zorganizowano także w: Zbijowie Dużym, Pawłowie, Chlewiskach, Jastrzębiu i Orońsku. W spotkaniach tych uczestniczyli przedstawiciele samorządów oraz lokalnych stowarzyszeń. Seniorzy integrują się również z mieszkańcami spoza naszego powiatu.

Ze swoją pogodą ducha, energią i występem zespołu „Fantazja” odwiedzili m.in.: Garwolin, Węgrów i Sokołów Podlaski. Zespół „Fantazja” wystąpił także w Sadku podczas imprezy „Leć głosie po rosie” oraz na pikniku rodzinnym „Radość muzykowania, tańczenia i kucharzenia łączy pokolenia”, który odbył się na szydłowieckim rynku, a którego Stowarzyszenie było współorganizatorem.
Pozytywna energia i rozsiewana wokół radość przydaje się każdemu, a szczególnie ludziom u schyłku życia przebywających w placówkach opiekuńczych, dlatego nasi seniorzy odwiedzają również podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Łaziskach, urozmaicając im czas rozmowami, a także muzycznymi występami.

27 października w Orońsku świętowano „Światowy Dzień Seniora”. Goście dopisali. Wśród przybyłych byli m.in: Prezes Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko Sylwester Różycki, który otworzył spotkanie, Wicestarosta Szydłowiecki Anita Gołosz, Burmistrz Szydłowca Artur Ludew, Wójt Gminy Orońsko Henryk Nosowski i Wójt Gminy Mirów Artur Siwiorek. Na scenie wystąpiły zespoły ludowe i dziecięce oraz zespół „Fantazja”, który zebrał ogromny aplauz publiczności. Wkład w organizację obchodów Dnia Seniora miało Stowarzyszenie „Spokojna Jesień Życia” z Szydłowca oraz Stowarzyszenie Emerytów „Wspólna Sprawa” z Orońska.

Dzięki dotacji seniorzy dużo podróżują. Na przełomie maja i czerwca odpoczywali w Łazach nad morzem. W czasie tego turnusu „Fantazja” wystąpiła w Koszalinie na przeglądzie zespołów. Seniorzy wczasowali się również w Posejnelach, skąd udali się na wycieczkę do Wilna i Troków.
A podczas kolejnego wyjazdu mieli także możliwość obejrzenia rekonstrukcji Bitwy Warszawskiej, co było wyjątkowym doświadczeniem.
Stowarzyszenie „Spokojna Jesień” lubi również pobyty w górach. W tym roku spędzili aktywnie tydzień w podhalańskiej wsi Ząb Bustryk.
A że w zdrowym ciele zdrowy duch to i od aktywności fizycznej nie stronią. Dowodem na to jest zdobycie 32 medali na Sportowej Senioriadzie zorganizowanej przez P.T.T.K.F. w Kozienicach.

Pisząc o aktywności szydłowieckich seniorów nie można pominąć udziału Pani Ireny Chwastek i Kazimierza Zawadzkiego w programie „Mam Talent”, gdzie wystąpili oni wspólnie z zespołem „Perły z Lamusa” ze Skarżyska – Kamiennej. Ocena jury „3 x tak”.

Projekt „Aktywni Razem” współfinansowany przez Mazowieckie Centrum Polityki Senioralnej wkrótce się kończy. Przed jego uczestnikami jeszcze spotkanie integracyjne, na którym zostanie podsumowane, to co zadziało się przez ostatnie miesiące. To jednak nie koniec aktywności Stowarzyszenia „Spokojna Jesień Życia”, wręcz przeciwnie jego członkowie mówią, że dopiero nabierają wiatru w żagle. Podziwiamy i życzymy powodzenia.

Płatności bezgotówkowe

Sport

Strzał w dziesiątkę na Turnieju Karate

Aż 10 medali w tym 4 złote, 1 srebrny i 5 brązowych zdobyli zawodnicy Akademii Karate Szydłowiec...

Więcej...
"RANDORI CUP" z udziałem "MUSHIN" Honbu Dojo

30 listopada 2019 roku reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo...

Więcej...
Prestige Karate CUP 2019

19 października 2019 roku reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo...

Więcej...
Międzynarodowy Turniej Shinkyokushinkai

Trzynastu zawodników z Akademii Karate Szydłowiec reprezentowało nasze miasto w V...

Więcej...

Edukacja

IX Gminny Konkurs „Wiedzy o AIDS/HIV

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Biskupa Jana Chrapka w Majdowie w ramach światowego Dnia...

Więcej...
„Projekt edukacyjny „Nasze miasto – Nasza Ojczyzna”

20.11.2019 uczniowie klas 2 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu...

Więcej...
Przedszkolaki po pasowaniu

„Pasowanie na Przedszkolaka” to jedna z najważniejszych uroczystości  w Przedszkolu Samorządowym...

Więcej...
„Szkoła Pamięta”

W Sadku są takie miejsca, o których trzeba pamiętać, wiedzą o tym pracownicy i uczniowie...

Więcej...

Kultura

koncert w Muzeum „W krajobrazie tradycji – DŹWIĘKAMI WOKÓŁ STRYJEŃSKIEJ”

Wieczór 17 października br. w Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów rozbłysnął feerią muzycznych...

Więcej...
Komunikat!

Wydział Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Szydłowcu jest w trakcie opracowywania...

Więcej...
Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych laureatem "Wierzby"

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zdobywcą dwóch pierwszych nagród w konkursie...

Więcej...
XXVII PRZEGLĄD KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH im. JANA DERLETY

XXVII PRZEGLĄD KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH im. JANA DERLETY organizowany przez...

Więcej...