9 grudnia w Szydłowcu świętowano Złote Gody. Trwałość rodziny, miłość i zrozumienie zostały docenione przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który przyznał medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” szesnastu parom z naszej gminy.

Obchody tej wyjątkowej rocznicy 50 – lecia pożycia małżeńskiego, rozpoczęła msza św. w intencji Jubilatów i ich rodzin. Księża odprawiający eucharystię: dziekan Adam Radzimirski, wicedziekan Zenon Ociesa i rezydent Bogusław Mleczkowski gratulowali Jubilatom pięknej rocznicy oraz życzyli wielu łask bożych na kolejne lata. Po mszy wszyscy świętujący udali się do szydłowieckiego Zamku.

W murach SCK, Jubilatów przywitała Magdalena Szymczyk – Naczelnik Urzędu Stanu Cywilnego, która zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego zatytułowanego „Jesteś w moim sercu”. Przedstawienie o miłości w wykonaniu uczniów PSP nr 1 w Szydłowcu, których przygotowywała wicedyrektor szkoły Grażyna Olesińska, zostało bardzo ciepło przyjęte przez publiczność.

Wzruszającym momentem jubileuszu był akt dekoracji medalami, który został poprzedzony życzeniami złożonymi przez Burmistrza Szydłowca Artura Ludwa. Ks. Adama Radzimirski wręczył „Pamiątki 50 – lecia Zawarcia Związku Małżeńskiego”.

Odznaczenia otrzymali: Berus Kazimierz i Teresa, Domaszewicz Zygmunt i Kazimiera Stanisława, Duda Roman i Zofia, Grzybowski Stanisław i Bożena, Gubała Stanisław i Aleksandra, Jankowski Władysław i Krystyna, Kaleta Józef i Teresa Józefa, Klimek Czesław i Ewa, Mieszkuć Edward i Jadwiga, Nowocień Józef i Danuta, Orzechowski Tadeusz i Alfreda, Płusa Ireneusz i Czesława, Stefański Bolesław i Zofia, Stryjkowski Marian i Stefania, Strzecha Jan i Teresa, Wiśniewski Tadeusz i Janina.

Po akcie dekoracji, lampką szampana wzniesiono toast za świętujące małżeństwa.