W tle zdjęcie składu Komisji Infratruktury Rady Miejskiej w terenie i dodany napis "Komisja Infarstruktury w terenie"

Komisja Infrastruktury Rady Miejskiej już po raz kolejny, wyruszyła w miasto, by samodzielnie ocenić najpilniejsze inwestycje.

Więcej o: Terenowa Komisja Infrastruktury

Grafika przedstawia osobę posługującą się językiem migowym, która za pomocą migania rozmawia przez komputer z innymi osobami niedosłyszącymi. Na grafice widnieje napis "System Komunikacji bez barier".

Urząd Miejski w Szydłowcu zapewni tłumacza migowego dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Więcej o: System Komunikacji bez barier

Na zdjęciu widoczny Burmistrz Szydłowca Artur Ludew przekazujący klucz do miasta na ręce delegacji dzieci.

1 czerwca Urząd Miejski w Szydłowcu oraz Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprosiło najmłodszych do wspólnej zabawy. Nad szydłowieckim zalewem od godziny 14:00 pojawiały się świętujące tłumy.

Więcej o: Gminny Dzień Dziecka

Grafika przedstawiająca diwe osoby podpisujące dokument. Widnieje również napis "Poszukiwany kandydat na opiekuna prawnego".

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szydłowcu poszukuje kandydata na opiekuna prawnego dla osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej.

Więcej o: Poszukiwany kandydat na opiekuna...

Kuglarze podczas występu plując ogniem.

W piątek 21 maja na szydłowiecki rynek  zagościła grupa AWARIA, która zaprezentowała zgromadzonym pokaz kuglarstwa ogniowego.

To kolejny występ ulicznych artystów w naszym mieście i z pewnością nie ostatni! Szydłowiecka publika z zaangażowaniem podziwiała przygotowane show, a z każdą minutą robiło się coraz bardziej gorąco.

Więcej o: AWARIA na rynku

Baner programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza przedszkola oraz szkoły podstawowe do wzięcia udziału w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w roku szkolnym 2021/2022!

Więcej o: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Logo Kina na dywanie

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza na projekcje filmów w zamkowym KINIE NA DYWANIE.

Więcej o: Rusza KINO NA DYWANIE

Na zdjęciu widać tablicę upamiętniającą księdza Aleksandra Malanowicza, a przed nią stoą poczty sztandarowe.

W piątek 22 stycznia o godz. 15.00 przed szydłowieckim ratuszem rozpoczęły się uroczystości patriotyczne poświęcone 158. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego 1863 r.

Więcej o: Obchody 158 Rocznicy Powstania...

Grafika z napisem dotycząceym liczby przydzielonych stypendów.

Za nami pierwszy semestr roku szkolnego 2020/21. Tradycyjnie jest to czas na  podsumowanie wyników w nauce i przyznanie stypendiów naukowych dla wyróżniających się uczniów.

Więcej o: Stypendia dla najlepszych uczniów w...

Szkoła

20 lat temu, pierwszego września 2000 roku, przy ulicy Wschodniej 57 w Szydłowcu, zaczęły działać dwie gminne placówki oświatowe: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 i Publiczne Gimnazjum nr 1.
W 2005 roku szkoła otrzymała imię Jana Pawła II.  Z okazji jubileuszu przygotowana została wystawa, przedstawiająca historię szkoły, która cieszy się ona olbrzymim zainteresowaniem.

Więcej o: 20 lat minęło...

W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie MEN w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID–19, w którym czytamy, że ograniczenia w funkcjonowaniu szkół i przedszkoli, potrwają do 10 kwietnia. Ponadto, od 25 marca placówki oświatowe będą zobowiązane prowadzić zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Więcej o: Szkoły i przedszkola zamknięte do 10...

W województwie mazowieckim rozpoczęły się ferie. Przez dwa tygodnie nasi uczniowie będą odpoczywali od zajęć dydaktycznych. Życzymy, aby ten czas był pełen pozytywnych wrażeń i miłych spotkań oraz dał regenerację, która pozwoli z zapałem powrócić w szkolne ławki.

Więcej o: Bezpiecznie i bez nudy

Zdjęcie grupowe zawodników i opiekunów UKS Karate Kyokushin "MUSHIN" Szydłowiec wraz ze zdobytymi pucharami.

Po półtorarocznej przerwie, zawodnicy UKS Karate Kyokushin "MUSHIN" Szydłowiec, w dniu 06.06 br. uczestniczyli w XXII Turnieju Karate Kyokushin w Józefowie.

Więcej o: Sukces zawodników UKS Karate Kyokushin...

W tle zdjęcie zwycięzców z sensejem Mariuszem Szymkiewiczem i Zbigniewem Kozłowskim. Dodany naspis Senomidia Cup 2021, 10 medali dla Szydłowca

Młodzi karatecy z Szydłowca pod opieką Sensei Mariusza Szymkiewicza wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate – Sendomiria Cup 2021.

Więcej o: 10 medali dla Akademii Karate Szydłowiec

Fotografia przedstawiająca karateków z Akademii Karate Szydłowiec na boisku szkolym, podczas zajęć na świeżym powietrzu.

Dwudniowe, niecodzienne treningi karateków z Akademii Karate Szydłowiec w ramach wydarzenia "Noc w Dojo".

Więcej o: "Noc w Dojo"

Medale na srebrnej tacy

Ostatni weekend w naszym mieście stał pod znakiem siatkówki. Kolejny raz do Szydłowca zawitały zespoły z całej Polski, a wszystko to za sprawą 9 Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn. Do zawodów zorganizowanych przez Rodzinną Akademię Sportu zgłosiło się łącznie 12 drużyn męskich i 12 drużyn żeńskich.

Więcej o: Siatkarskie święto!

Grafika przedstawia megafon. Na Grafice widnieje napis "KOMUNIKAT - Trening systemu ostrzegania".

W dniach 17 – 21 maja br. na terenie województwa mazowieckiego planowane jest uruchomienie syren alarmowych wchodzących w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania. Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący ćwiczeniu RENEGADE– SAREX-21.

Więcej o: Trening systemu ostrzegania

Ostrzeżenie meteorologiczne

IMGW - PIB - Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych informuje o możliwości wystąpienia zjawiska – Burze z gradem.

Burze z gradem /1

Obszar województwo mazowieckie - powiat szydłowiecki

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Ważność od godz. 12:00 dnia 14.05.2021 do godz. 22:00

pdfOstrzeżenie meteorologiczne nr 42

Ostrzeżenie meteorologiczne

IMGW - PIB - Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych informuje o możliwości wystąpienia zjawiska – Burze z gradem.

Burze z gradem /1

Obszar województwo mazowieckie - powiat szydłowiecki

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 15 mm, lokalnie do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie 90 km/h. Miejscami grad.

Ważność od godz. 14:00 dnia 07.05.2021 do godz. 20:00 dnia 07.05.2021

 

pdfOstrzeżenie meteorologiczne Nr 40

Ostrzeżenie meteorologiczne

IMGW - PIB - Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych informuje o możliwości wystąpienia zjawiska – Burze.

Burze/1

Obszar województwo mazowieckie - powiat szydłowiecki

Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 20 mm oraz

porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie niewielki grad

Ważność od godz. 14:00 dnia 05.05.2021 do godz. 21:00 dnia 05.05.2021

pdfOstrzeżenie meteorologiczne Nr 39

Na grafice jest napis: Dzwoni numer 22 828 88 88 lub 22 279 99 99? Odbierz, to rachmistrz spisowy! Po prawej stronie widać kobietę trzymającą przy uchu słuchawkę telefoniczną. Pod zdjęciem kobiety jest napis: Rachmistrz nie jest anonimowy. Możesz sprawdzić jego tożsamość! Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Rachmistrzowie spisowi kontaktują się na razie tylko przez telefon. Niestety wiele osób ignoruje połączenia od nich lub boi się je odebrać. Należy pamiętać, że rachmistrzowie dzwonią z dwóch numerów: 22 828 88 88 oraz za pośrednictwem infolinii spisowej 22 279 99 99. Te połączenia warto odbierać, żeby z pomocą rachmistrza szybko i wygodnie wywiązać się z obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021).

Więcej o: Dzwoni numer 22 828 88 88? Odbierz, to...

Na górze grafiki jest napis: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Poniżej jest tytuł grafiki: Nie bój się spisu, bądź na TAK!

Nie chcesz się spisać? Uważasz, że spis jest niepotrzebny? Twierdzisz, że to nielegalna inwigilacja i państwo chce znać twój majątek albo wykorzystać zebrane dane do celów podatkowych? Jeśli masz opory, żeby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), przeczytaj, dlaczego warto to zrobić. Dowiedz się, co zyskasz uczestnicząc w spisie, a co stracisz odmawiając udziału.

Więcej o: Nie bój się spisu

Na grafice jest napis: Odbierz telefon od rachmistrza i skorzystaj z jego pomocy! Rachmistrz dzwoni z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Po prawej stronie widać uśmiechniętą kobietę trzymającą w dłoni telefon. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Rachmistrz spisowy to nie akwizytor, natrętny sprzedawca ani wyłudzacz danych. Kiedy do Ciebie dzwoni, robi to po, żeby Ci pomóc wypełnić obowiązek spisowy! Dlatego gdy zobaczysz, że dzwoni 22 828 88 88, odbierz telefon od rachmistrza, wysłuchaj go i od razu spisz się razem z nim! Oszczędzisz na czasie i rachunku telefonicznym.

Więcej o: Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z jego...

Na grafice jest napis: Rachmistrz telefoniczny. Sprawdź, o co może zapytać i czy można odmówić rozmowy? Obok widać kobietę rozmawiającą przez telefon. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, NSP 2021.

Osobom, które nie spisały się jeszcze w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), pomogą rachmistrzowie telefoniczni. Od początku maja zaczną dzwonić do mieszkańców z numeru telefonu 22 828 88 88. Ze względu na wspólne zdrowie jest to obecnie jedyna forma pracy rachmistrzów. Warto wiedzieć wcześniej, jakich pytań się spodziewać i czy możemy prosić rachmistrza o inny termin rozmowy.

Więcej o: O co zapyta rachmistrz?